2006 Pennsylvania Keystone Degree Recipients

As of December 2, 2005

Chapter First Name Last Name

Region

Albion Sara Elaine Eaton West
Apple City Tyler S Irvin South
Apple City Cody M Kime South
Apple City Travis E Kuykendall South
Apple City Aaron Robert Strickhouse South
Athens Lauren E Kingsley North
Bellwood-Antis Christopher Lee Dillen South
Bellwood-Antis Brittani Marie McFarland South
Benton Lauren K Brace North
Benton Russell Hack North
Benton Cecile Houseweart North
Benton Travis Aaron Lamoreaux North
Benton Amanda Renae Showers North
Benton Reese C Smith North
Benton Michael Allen Strevig North
Benton William Austin Wary North
Benton Bryon Wilhite North
Benton Justin Yustat North
Big Spring Brittney Books South
Big Spring Samantha Ann Calaman South
Big Spring Kathryn L Martin South
Big Spring Zachary Ocker South
Big Valley Jolene Nicole Lightner South
BrothersValley Frankie Getson West
BrothersValley Jacob Dively West
BrothersValley Aaron Hay West
Captain Jack Amanda Elizabeth Brant South
Captain Jack Eric Forgy South
Cedar Crest Kirk Z Artz East
Cedar Crest Kayla Messer East
Central Columbia Karie A Bowman North
Central Columbia Hugh A Houseknecht North
Central Columbia Noelle C Long North
Central Columbia Lesley N Mapes North
Central Cove Robyn E Bechtel South
Central Cove Julie Elizabeth Dell South
Central Cove Joshua D Nunamaker South
Central Cove Jenna L Smith South
Chambersburg Travis Wade Barkman South
Chambersburg Kristina J Dice South
Chambersburg Lauren Horton South
Chambersburg Lacy Mowen South
Chambersburg Jessica Shade South
Chambersburg Kimberly Stone South
Chestnut Ridge Katlyn S Tice South
Clearfield Brent Alan Durandetta North
Clearfield Justine Danee Flanagan North
Clearfield Jesse Freyer North
Clearfield Dani Maines North
Clearfield Mitchell James Stephens North
Columbia Montour AVTS Tony I Nutaitis North
Columbia Montour AVTS Stephanie Mae Robinholt North
Columbia Montour AVTS Samantha J Spangler North
Columbia Montour AVTS Ashley D Zajac North
Conococheague Ashley Brown South
Conococheague Cody King South
Conococheague Andrew Mellott South
Conococheague Matthew Stahl South
Conrad Weiser Caitlyn Kaczor East
Conrad Weiser Peter Jonathan Matthew East
Conrad Weiser Kelly Nicole Pierce East
Cowanesque Mylena K Drake North
Cowanesque J Wade Lane North
Cowanesque Bryan Miles North
Cowanesque William A Ritter North
Cowanesque Brittney Marie Smith North
Cumberland Valley Kisha Renee Flawd South
Cumberland Valley Lori Ann Getz South
Cumberland Valley Andy Welte South
Cumberland Valley Sonja Zglenski South
Danville Tara D Bogart North
Danville Laura A Thomas North
Dover Neil Todd South
Eastern York Amanda Hoover South
Eastern York Amanda Snyder South
Eastern York Sarah Elizabeth Vrabel South
Elco Gary Mease East
Elizabethtown Rachael W Gross East
Ephrata Joshua Bollinger East
Ephrata Marcus Dunsmore East
Ephrata Chelsea E Hoover East
Ephrata Scott Allen Kauffman East
Ephrata Christian Robert Landis East
Ephrata Brian Smith East
Ephrata Regina Weaver East
Garden Spot Amanda Eby East
Garden Spot Erica Martin East
Garden Spot Jared Martin East
Garden Spot Justin Wade Martin East
Garden Spot Lucille Oberholtzer East
Garden Spot Chadd Rudy East
Garden Spot Katie Sue Seifrit East
Garden Spot Cathy L Weidman East
Garden Spot Cherie Lynn Zeiset East
Gettysburg Curtis McFadden South
Greenwood Justin Benner South
Greenwood Angela L Carl South
Greenwood Paul Druckenmiller South
Greenwood Ashley L Galer South
Greenwood Zachary Newlin South
Greenwood Abby Ongley South
Greenwood James J Russell South
Hans Herr Marion Bair East
Hans Herr Apryl J Becker East
Hans Herr Debbie Groff East
Hans Herr J Kate Hershey East
Hans Herr Linford A Hershey East
Hans Herr David S High East
Hans Herr Monica L Keeney East
Hans Herr Jeremy Nissley East
Hans Herr Lance E Nissley East
Hans Herr Rachael W Ranck East
Hans Herr Jennifer Roop East
Hans Herr Scott Umble East
Headwaters Chris Baker North
Headwaters Sinjin Haring North
Headwaters Emily Martin North
Headwaters Kirk McCaslin North
Headwaters Eric Peangatelli North
Headwaters Tyler  Ransom North
Headwaters Bo T Risser North
Headwaters Philip G Risser North
Headwaters Sherri L Thompson North
Headwaters Dan White North
Headwaters Samantha Wright North
HG Parkinson Megan Ann Cowden West
HG Parkinson Jennifer Lindsay McEwen West
HG Parkinson Kimberly A Salvini West
Juniata Melissa Berrier South
Juniata Joe Dupert South
Juniata Ashley Harshbarger South
Juniata Jordan D Partner South
Kennard-Dale Trisha Knight South
Kutztown Elizabeth J Kuebler East
Lampeter-Strasburg Eric Beiler East
Laurel Travis Book West
Laurel Megan  Johnston West
Laurel Michael R Jordan West
Laurel Katherine E Majors West
Linesville Jaklin Renee Blood West
Linesville Christine L Yoder West
Manheim Joelynn Donough East
Manheim Branden Doster East
Manheim Becky Kirby East
Manheim Ryan Kline East
Manheim Wes Miller East
Manheim Johanna Rohrer East
Manheim Michael Shearer East
Manor Aaron D Bleacher East
Manor Kelly Brenner East
Manor Megan Brown East
Manor Adam Caldwell East
Manor AManda Findley East
Manor Julene Hoover East
Manor Jennifer Murphy East
Manor Victoria Poetzl East
Manor Kristen Richards East
Manor Mark A Shaiebly East
Manor Rachelle Stoner East
Manor Lisa Ward East
Manor Alyssa Wissler East
Marion Center Chad Getty West
Marion Center Robert J LaVan West
Marion Center Nicole Park West
Marion Center Raquel Weaver West
Marion Center Andrew  Zolocsik West
McGuffey Brinton P Bedillion West
McGuffey Joel Thomas Dille West
Meyersdale Nicole Marie Grof West
Meyersdale Edward Martz Jr West
Meyersdale Lacey L Murray West
Meyersdale Andrew S Troutman West
Midd-West Lauren  Cochran North
Midd-West Kevin M Folk North
Midd-West Isaac Hassinger North
Midd-West Amanda N Hauck North
Midd-West Dawn R Heimbach North
Midd-West Tyler W Rice North
Mifflinburg Heather L Gabel North
Mifflinburg Ashley Kulp North
Mifflinburg Alicia  Sauers North
Mifflinburg Alicia J Spangler North
Mifflinburg Ginger Elva Spangler North
Mifflinburg Jeremiah Zimmerman North
Northeast Bradford Abbie Kuhlman North
Northeast Bradford Marc Waltemyer North
Northern Bedford Felicia Amick South
Northern Bedford Tracy Bupp South
Northern Bedford Michelle Clapper South
Northern Bedford Chelsey L Hoover South
Northern Bedford Janelle Hostetler South
Northern Bedford Michael A Mirfin South
Northern Bedford Andrew Ritchey South
Northern Lebanon Melissa Bashore East
Northern Lebanon Serena Ditzler East
Northern Lebanon Sonya Mae Patschke East
Northern Lebanon Christina Reb East
Northern Lebanon Alex Seaman East
Northern Lebanon Marie J Snyder East
Northern Lebanon David L Warner East
Northern Lebanon Mark A Weaver East
Northern York Jarah Spahr South
Oley Valley George D Brown East
Oley Valley Christopher D Kline East
Oley Valley Kyle Weidner East
Pequea Valley Rachel Marie Brubaker East
Pequea Valley Timothy Funk East
Pequea Valley Danielle Martin East
Pequea Valley Chantal Plank East
Raystown Jennifer D Allen South
Raystown Paige Allison South
Raystown Kailyn Collins South
Raystown Ashley M Emery South
Raystown Jesse Quarry South
Raystown Vanessa L Shore South
Raystown Jess Swan South
Red Lion Eric M Bankert South
Selinsgrove Dale Barge III North
Selinsgrove Andrew Shaffer North
Selinsgrove Robin Faye Shaffer North
Shippensburg Rachel Rice South
Shippensburg Sarah Wickard South
Solanco Eric Holzhauer East
Solanco Clark L Oberholtzer East
Solanco Nicholas Stevens East
Solanco Casey N Strawser East
Solanco Ashley Talbot East
Solanco Matthew Wiker East
Somerset Area Shannon E McWilliams West
Somerset Area Serena Simpson West
Somerset CTC Andrew James Emerick West
Somerset CTC Paul Emerick West
Somerset CTC Dave Johnson West
Somerset CTC Daniel Mostoller West
Somerset CTC Amanda Pyle West
Somerset CTC Dwayne Allen Speelman Jr West
Somerset CTC Shane A Tipton West
Southern Huntingdon Dustin Anderson South
Southern Huntingdon Cory Cromwell South
Southern Huntingdon Ayla Detwiler South
Spud Growers Brandon Cole North
Spud Growers Glenn D Dunn II North
Spud Growers Caleb Morris North
Troy Monica Renee Kneller North
Tulpehocken Angela M Diem East
Tulpehocken Elizabeth D Moyer East
Tulpehocken Sarah G Phillips East
Twin Valley BJ Andrews East
Twin Valley Jessica Cylcewski East
Twin Valley Jamie Doaty East
Twin Valley Peter  Grasso East
Twin Valley Alyse Johnson East
Twin Valley Kyle Kubovcsak East
Twin Valley Heather S Nurnberg East
Twin Valley Erin Philion East
Twin Valley Emily Ross East
Twin Valley Sarah Shuff East
Twin Valley Jenna Shupp East
Twin Valley Kristin Rae Smith East
Tyrone Joseph T Beck South
Tyrone Brock Walls South
United Tausha W Varner West
Warfordsburg Joshua Lynn Breeden South
Warfordsburg Jessica M Rohm South
Warfordsburg David M Stotler South
Warfordsburg Corey M Szwydek South
West Greene Kurtis Gatrell West
West Perry Lisa Schroder South
West Perry Hunter J Stambaugh South
Williamsburg Zach  Biddle South
Williamsburg Wayne R Bigelow South
Williamsburg Kelly Over South
Williamsburg Elaine Saylor South
Wilmington Matthew C Dess West
Wilmington Lisa Iacovone West
Wilmington Jeremy R Kelly West
Wilmington Melinda McFarland West
Wilmington Craig J McFerren West
Wilmington Casey Lee Allan Zets West